Jakie słodycze są najzdrowsze?

Jeśli chodzi o słodycze, możesz myśleć, że czekolada jest twoim najlepszym wyborem. Podczas gdy wykazano, że ciemna czekolada ma właściwości zdrowotne, biała czekolada zawiera głównie cukier i tłuszcz. Podobnie, żelki mają dużo cukru i mało składników odżywczych – i nie są nawet prawdziwym jedzeniem! Więc co nam pozostaje? Lody i owoce: dwa smaczne przysmaki, które faktycznie oferują pewne wartości odżywcze.

 Lody

Lody to mrożony deser wykonany z produktów mlecznych, takich jak mleko i śmietana, często połączonych z owocami lub innymi składnikami i smakami. 

Lody mogą być podawane w rożkach lub w miskach zwieńczonych różnymi sosami i polewami. Lody mogą być przechowywane w zamrażarce przez kilka miesięcy bez utraty jakości; jednak zaczną tracić swój smak po około dwóch tygodniach, jeśli pozostaną bez lodówki.

Owoce

  • Owoce są uważane za “zdrowe” słodycze, ponieważ mają niską zawartość cukru i nie zawierają tłuszczu.

  • Owoce są często spożywane jako deser, ale mogą być również używane jako słodzik do innych potraw.

Ciemna czekolada

Ciemna czekolada to zdrowy, pyszny smakołyk, który jest również pełen przeciwutleniaczy. Wykazano, że jest dobra dla serca i może pomóc Ci schudnąć, obniżyć ciśnienie krwi i poprawić nastrój. Ciemna czekolada zawiera niewielką ilość kofeiny, która może pomóc Ci zachować czujność i koncentrację przez cały dzień.

Żelki

Galaretki powstają z soku owocowego, cukru i pektyny. Są dobrym źródłem witaminy C i mają mało tłuszczu i kalorii. Można je jeść jako deser lub na śniadanie, można je też wykorzystać w gotowaniu (jak sałatka z galaretką).

Owoce są zawsze najzdrowszymi słodyczami.

Tak, owoce to zawsze najzdrowsze słodycze. Ale nie wszystkie owoce są zdrowe. Na przykład winogrona mają wysoką zawartość cukru i powinny być spożywane z umiarem. Jeśli chcesz jeść zdrowsze słodycze, upewnij się, że pochodzą one z natury – nie ze sklepu spożywczego czy cukierni.

 

Oczywiście wiemy, że istnieją inne pyszne słodycze, o których nie wspomnieliśmy w tym artykule. Nie chcemy być dogmatyczni w kwestii tego, co wybrać jako część swojej diety, ale zalecamy, aby pamiętać o tych wskazówkach, gdy decydujesz się na smakołyk:

Jeśli nie możesz zjeść czegoś bez cukru, to może to nie być najlepsza opcja dla utraty wagi lub utrzymania zdrowia

Produkty bez cukru często zawierają sztuczne słodziki, które mogą powodować problemy trawienne, takie jak wzdęcia i gazy. Na szczęście istnieje wiele naturalnych alternatyw, takich jak miód lub syrop klonowy, jeśli one nie działają dla Ciebie!

Back To Top